chevroletcamaro.cz

Unleashed Fuel Only

Garáž 4 & 1/4

Ano, již se blíží čas, kdy se Chevrolet Camaro dočká krásné a nové střechy nad kapotou. Když však nad tímto kontextem uvažuji trošek hlouběji, volil bych spíše termín "nových stěn vůkol" než-li střechy nad hlavou. Střecha moc změn nedoznala, zato strop je jako znovuzrozený. Takže hezky popořádku.

Strop

Po onom snadném odstraňování prkének bylo nutné vyměnit jeden trám, jelikož si rodina červotočů usmyslela, že si na něm smlsne. Nový trám je vidět v pravém horním rohu první fotografie (překvapivě nezapadá mezi ostatní). Po této drobné opravě jsme započali přivrtávat pod trámy dřevěný rošt, jehož úkolem je držet OSB desky. Tyto desky z lepených borovicových odštěpků je jednoduché instalovat a navíc krásně voní pryskyřicí, pokud je srovnám s klasickým sádrokartonem. Nakonec byl vršek stropu ošetřen jakýmsi sajrajtem proti výše zmíněnému osazenstvu.

Zdi a dveře

Protože jsou původní staré stěny postaveny hlavně pomocí kamenů a hlíny, bylo nutné jako mezivrstvu pod omítku použít tzv. zednický špric, nebo-li směs cementu-písku-vody v poměru 1:1:1. Prostě takové hezké šedé lepivé blátíčko. Díky tomuto mezikroku nyní omítka drží jak přibitá i na kamenech.

Jako poslední vrstvu jsme využili perlinkovou síť přitisknutou pomocí stavebního lepidla (na bázi cementu). Toto řešení se nám zdálo mnohem snažší než nějaké štukování a výsledek je i tak výborný. Samozřejmě se nechystám v garáži sledovat lechtivý noční program na plasmové obrazovce, čili pro účel garážování a renovace je tento způsob více než dostačující. Posledním krokem bude již pouze malba a instalace osvětlení.

Jak jste si zajisté všimli (no, trochu pochybuji, že to někdo dočetl až sem ;-), krásné staré dveře byly nahrazeny úchvatnými novými. Stačí se pokochat následujícím fotem, které je žel bohu dnes posledním:

Tak toto je pro dnešek vše přátelé, chystáme se s tím opět pohnout příští týden, byť díky mému promptnímu stylu psaní článků zde asi nic nového příští víkend neuvídíte. Opravdu, netěšte se! >-)

English readers can enjoy English transcription.

Přidat komentář

Loading