chevroletcamaro.cz

Unleashed Fuel Only

Konečně nové výfuky [přidáno video]

Čas se navršil a konečně mohu představit nějaký zásadnější průlom v renovaci. Zavezl jsem pana Oranžového k panu autokarosáři Zábranskému. Neskromným cílem byla právě instalace kompletního výfukového potrubí. Jako přidanou hodnotu pro Camaro jsem poprosil o vystříkání dutin a spodku vozu antikorozní ochranou. Výsledky k nahlédnutí zde, tu či tady.

Pro připomenutí, si můžete zkontrolovat v jednom z archivních (a tedy ještě kvalitnějších) článků, jak vypadaly původní svody. Pokud by ani to nepomohlo, tuť je pohled zespoda. Hned o kousek níže naleznete kompletně namontované nové Flowtechy. Jejich instalace byla naprosto bezprobémová. Při použití známých chvatů a záchvatů popsaných v kronice Jana Tleskače nezabrala operace více jak dvě člověkominuty. Nebyla ani nutná demontáž startéru, se kterou vyhrožoval instalační manuál. Blá blá blá... zde jsou obrázky:

To by bylo něco řeči ke krásným keramickým svodům. Ale jakže to potrubí vlastně pokračuje? Inu, máme něco jako střední trubky, tlumiče a zadní trubky. Obrázky seřazené v podobném spiritu vidíte níže.

 

Pokud zbyl ještě někdo, kdo to četl až sem dolů, pravděpodobně mu není jasné, jak dopadla ta zatracená sakra veteránská testace? Má se to tak, že právě kvůli ní předělávám výfučisko a sháním užší pneumatiky. Tak, a je to venku.

Bonus

A konečně tu máme zase drobnou bonusovou kapitolku, a jak jinak, než s kvalitním video záznamem výstupního zvukového testu :-)

English readers, yep, it's there!

Komentáře (5) -

 • Viper

  08.05.2008 12:16:18 | Odpovědět

  Chlape novy vejfucky parada a i celej motorovej a prostor a prostor pod autem vypadaji uzasne...ale co ten vzduchovej filtr Smile no fuj...je tam jako pest na oko. Jinak jeste jednou chvalim.

 • Honza

  08.05.2008 12:42:16 | Odpovědět

  Však já vím, že je pěkně hnusnej. Co bys taky čekal od nejlevnějšího filtru od Edelbrocku. Plánuju pořídit nový karburátor a při té příležitosti i nějaký ten pěkný klasický kulatý filtřík.

 • Honza

  16.07.2008 19:05:12 | Odpovědět

  Jestli myslíš výfukové tlumiče, tak jsem je bohužel šikovně nenafotil, ale trochu jsou vidět na páté fotce odshora.
  Jestli myslíš vzduchový filtr - ten je vidět propálený na prvních dvou fotkách.
  Jestli myslíš katalyzátor - nemáme Smile

 • David

  29.08.2008 8:56:03 | Odpovědět

  Nazdárek,chci požádat o radu,co to všechno obnáší,kolik to stojí jak s dovozem atd u takového BOŽSKÉHO auta jako Chevy Camaro ?? Plánuji si koupit z USA Camaro RS/SS 1968...a prosil bych o radu zkušenějšího...když si najdete chvíli tak prosím napište na mejla !!! Děkuji

Přidat komentář

Loading