chevroletcamaro.cz

Unleashed Fuel Only

Jak na náhradní díly 2 – kontejnerová přeprava

Touto drobnou notickou bych rád navázal na prastarý článek o tom, jak se shánějí náhradní díly na americká auta, v tom nejlepším případě na Chevrolet Camaro či Pontiac Firebird.

Minule jsem příliš nerozvedl, jak je to s dopravou objemnějších nebo těžších dílů. U takových se už totiž letecká pošta poměrně prodražuje. Naštěstí v ČR existují společnosti nabízející kontejnerovou přepravu, čímž se dostáváme k jádru věci – aktivní členové našeho diskuzního fóra mají možnost takové přepravy za poměrně výhodné ceny, čemuž vděčí mé nebo možná už lépe řečeno naší spolupráci se společností Ameriky HK.

A jak to celé funguje?

Členové naší komunity jsou nejen majitelé vozů Chevrolet Camaro ale i Pontiac Firebird. Prozatím se na fóru vyskytuje přesila dvojkových generací, ale už se nám registrují i první vlaštovky s modernějšími povozy – tedy třetí a čtvrté generace. Tito registrovaní partneři se prozatím obracejí přímo na mne s poptávkou dovozu náhradního dílu nebo klidně i celého auta. Já jejich žádost předám dále. Pak už je čeká pouze objednávka dílu v USA a zaslání na lokální adresu na Floridě. Samozřejmě, že Ameriky HK poskytují i kompletní servis, tj. objednání dílu dle zadaných parametrů místo vás.

Poté, co je díl naložen na kontejner, putuje do ČR. Celá mašinerie trvá cca 2-3 měsíce. V ČR dojde k proclení zboží na základě jeho pořizovací hodnoty a pak je již k vyzvednutí v Hradci Králové. Existuje také možnost si jej nechat  zaslat dál na svou adresu kurýrem.

V nabídce jsou i další nadstandardní (tj. zpoplatněné) služby – kontrola zásilek v USA a zajištění případných reklamací.

Podrobnější informace najdete přímo na webu http://www.ameriky-hk.cz/transport.htm a také po zaregistrování do fóra.

Suma sumárum – vlastníte Camaro nebo Firebird? Tak neváhejte a zaregistrujte se na naše fórum. Tato komunitní služba totiž přináší rovnou tři skvělé hodnoty:

  1. Vřelé uvítání každého nového motorizovaného i pěšího člena
  2. Tu nejhlubší studnu nejfundovanějších a nejkvalitnějších rad a informací ohledně těchto automobilů
  3. Možnost cenově výhodné přepravy objemných či těžších náhradních dílů a nebo prostě "celé plechové krabice".

Přidat komentář

Loading